Envato nedir diye merak edenler için Envato; WordPress temalarından veya eklentilerinden yaratıcı projelerinizde kullanabileceğiniz ses ve video çekimlerine kadar pek çok dijital varlık satın alabileceğiniz çevrimiçi bir pazardır. 1,5 milyondan fazla aktif alıcı ve satıcıya aynı zamanda 8 milyondan fazla topluluk üyesine ve 5 milyondan fazla satılık ürüne sahiptir. En yüksek trafiğe sahip pazarı ThemeForest, Ağustos 2018’de Alexa’ya göre dünyada en çok ziyaret edilen 580. site olmuştur. 2006 yılında Collis Ta’eed, Cyan Claire ve Jun Rung tarafından kurulan Envato, TrustPilot’ta 4,3 yıldızlı bir incelemeye sahiptir.

Envato, yaratıcı insanlar ve yaratıcı varlıklar için Melbourne’da bulunan lider bir pazar yeridir. Video görüntülerinden, gelişmiş WordPress temalarına ve eklentilerine kadar her şeyi satın alabilirsiniz. Platform, basit bir gezinme deneyimi yaşayabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır.

Envato, kullanıcılara bir işletmedeki farklı gereksinimleri karşılayan pazar yeri koleksiyonu sunar. Örneğin, tasarım ürünleriniz için bir çözüme ihtiyacınız varsa Envato Elements tavsiye edilir. Veya özel yaratıcılık ve teknik hizmetlerden yararlanmak için serbest çalışanlarla bağlantı kurmak istiyorsanız, insanlar Envato Studio’yu kullanmayı tercih etmektedir.

Envato ile aşağıdaki yaratıcı ürünlere erişiminiz olur:

ThemeForest– öncelikle web sitesi şablonları ve WordPress temaları için kullanılır.

CodeCanyon– PHP betikleri, eklentiler ve mobil uygulama şablonları satar.

VideoHive– sayısız stok görüntü ve video efekti sağlar.

AudioJungle– kullanıcılara stok müzik ve ses sağlar.

GraphicRiver– kullanıcılar bir dizi logo, yazı tipi ve diğer grafik varlıklara sahip olabilir.

PhotoDune – fotoğrafçılık meraklıları için hazırlanmıştır. Ücretsiz fotoğraf ve resim sağlar.

3DOcean– insanlara 3B modeller ve malzemeler sağlar.

envato nelere dikkat edilmelidirDiğer pazar yeri çözümleri şunları içerir:

Envato Elements– tasarım ürünleri için aboneliğe dayalı bir pazar yerine; çok sayıda grafiğe, yazı tipine, şablona ve daha fazlasına sınırsız erişim ile sahip olabilirsiniz.

Envato Studio– serbest çalışanları bulabileceğiniz ve onlara özel yaratıcı teknik hizmetler (logo tasarımları, içerik yazma ve uygulama üretimi) oluşturmalarını sağlayabileceğiniz yer.

Placeit– kullanıcıların serbest çalışanlar ve büyük şirketler için yüksek kaliteli markalama ve pazarlama araçları bulabileceği yer.

Twenty20– otantik, gerçek dünya deneyimlerinden telifsiz stok fotoğrafları keşfedebileceğiniz bir fotoğraf pazarı.

Mixkit– kullanıcılar olağanüstü videolardan oluşan bir galeriyi ücretsiz bulabilir ve tamamen ücretsiz olarak lisanslandığı için yeniden ödeme yapma konusunda endişelenmeye gerek kalmaz.

Envato, farklı kitle türleri için de uygundur. Sezgisel, ölçeklenebilir ve esnek olduğu için, onu farklı amaçlar ve farklı bakış açılarıyla kullanabilirsiniz. Hedef kitle tipik olarak aşağıdaki insan gruplarını içerir:

 • Web sitesi sahipleri
 • Web tasarımcıları
 • Ürün yaratıcıları
 • Grafik tasarımcılar
 • İş sahipleri
 • Ses üreticileri
 • Vlogger’lar
 • Podcast yayıncıları

Envato’nun özellikleri nelerdir?

İşte Envato’nun bilinen en önemli üç özelliği;

Uygulama içi mesajlaşma

Envato ile birlikte çalışacağınız kişilere siz karar verirsiniz. Sizin için içerik yaratanlar onlar olduğu için onlarla iyi bir ilişki kurmak çok önemlidir. Çözüm, uygulama içi mesajlaşma özelliğini kullanarak profesyonellerle konuşmanıza olanak tanır. Ne istediğinizi, projenin nasıl kapsamlı ve verimli bir şekilde sonuçlanmasını beklediğinizi tartışabilirsiniz. Serbest çalışanlarınız için son tarihler belirleyin ve iyi sonuçlar bekleyin. Bu özellik ayrıca iki taraf arasında önemli dosyaların değiş tokuşunda da yardımcı olur. Buna; özetler, proje dosyaları, belgeler vb. dahildir.

Topluluk önerileri

Envato’nun güçlü ve destekleyici bir topluluğu vardır. Platformda çalışırken herhangi bir sorun yaşarsanız, Envato Tuts + kullanarak diğer kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Bu özel pazarlama çözümü, 20.000’den fazla öğreticiye erişmenizi sağlar. Müşteri desteğine ulaşmadan yalnız çalışmayı ve tasarımlar oluşturmayı tercih ediyorsanız, bu sizin en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Proje yönetimi araçları

Başka bir tarafla veya farklı bir ekiple çalışacağınız için proje yönetimi son derece kritiktir. Bu, projeleri incelemenizi, onaylamanızı ve hatta reddetmenizi sağlar. Ayrıca, vizyonunuzu aklınızda tutmanıza ve işinizin kalitesinin tüm süreç boyunca daima korunmasını sağlamanıza olanak tanır. Envato, her adımda diğer insanlarla iş birliği yapmanızı kolaylaştırmak için tasarlanmış proje yönetim araçlarına sahiptir.

wordpress nedirEnvato’nun faydaları nelerdir?

Sınırsız içerik

Stok fotoğraflara ve yüksek kaliteli sese sınırsız erişim, her tasarımcının hayalidir. Tasarlamayı planladığınız şey için mükemmel çekimi veya doğru grafikleri elde etmek zor olabilir. Ancak Envato ile artık Google’da bulduğunuz stok fotoğraflarla sınırlı değilsiniz. Bunun yerine, istediğiniz kadar fotoğraf, eğitim, grafik, yazı tipi ve şablona sahip olabilirsiniz. Ek olarak, gelişmiş WordPress temalarına ve eklentilerine de sahip olabilirsiniz.

Envato’nun birkaç pazar yeri çözümü olduğundan, aynı yazılım satıcısından çeşitli görevleri yerine getirebilirsiniz. Tasarım ürünleri arıyorsanız, Envato Elements’i kullanabilirsiniz. Öte yandan, görsel raporlar oluşturmak için bir serbest çalışan bulmak istiyorsanız, Envato Studio’ya gidebilirsiniz. Envato Market ayrıca CodeCanyon, ThemeForest, GraphicRiver ve daha fazlası gibi diğer ürünlere erişmenizi sağlar.

Gezinmesi kolay arayüz

Kullanıcılar, Envato platformunun gezinmesi kolay arayüzünü takdir etmektedirler. Neredeyse beş dakikadan daha kısa bir sürede, projeleri hızlı ve kolay bir şekilde gönderebilirsiniz. Profesyonel serbest çalışanlardan işi sizin için yapmalarını isteyebilir, son teslim tarihinin ne zaman olacağına ve söz konusu projeyi ne zaman yayınlayacağınıza kadar siz karar verebilirsiniz.

Uygun maliyetli projeler

Bu avantaj öncelikle Envato Studio’da yer alır. Projeniz üzerinde çalışmak için profesyonel serbest çalışanlar ararken, fiyatlarındaki farklılıkları görüntüleme erişiminiz vardır. Bazı insanlar kendi özel uzmanlık alanlarına göre esnek fiyatlar sunar. Bu durum da fiyatları karşılaştırmanızı ve birlikte çalışmak istediğiniz serbest çalışanı seçmenizi kolaylaştırır.

Projelerin sabit bütçeleri vardır. Ancak bu, standartlarınızın kalitesini düşürmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, Envato’nun uygulama içi mesajlaşma özelliği sayesinde, projenizin kalitesinden emin olmak için anlaşmalar yapabilir ve hizmet sağlayıcılarla görüşmelerde bulunabilirsiniz. Bu, küçük işletmeler veya dar bütçelerle çalışan girişimciler için çok kullanışlıdır.

Envato Fiyatlandırması

Envato, fiyatlandırma modelini halka tam olarak açıklamamaktadır. Ayrıca müşterilerine ücretsiz bir deneme sürümü de sunmamaktadır. Hizmetlerinin ne kadara mal olduğunu öğrenmek istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey müşteri desteğine başvurmaktır. Fiyatlarını şirketinizin ihtiyaç duyduğu şeye göre ayarlamaları mümkündür. Çünkü Envato, Envato Market, Envato Elements, Envato Studio ve Twenty20 gibi çeşitli çözümler sunar.

envato faydaları nedir

Envato öğelerine genel bakış

Kısaca artıları ve eksileri

Artıları:

 • Tek kullanımlık ticari lisans.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli dijital varlıklar.
 • Sınırsız indirme aboneliği.
 • Düşük fiyat.

Eksileri:

 • Fiyat rekabetçi olsa da bazı içerik oluşturucular için yine de pahalı olabilir.
 • Her öğe her kullandığınızda yeniden lisanslanmalıdır.
 • Videolar mov formatında indirilir ve dönüştürülmesi biraz zaman alır.

İşletmenizi hem yaratıcılığı hem de kişisel içeriğiyle öne çıkarmak istiyorsanız, Envato’yu düşünmelisiniz. Güçlü çözümler ve güçlü topluluk geri bildirimleri ile yaratıcı fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz. Üstelik karşılığında alacağınız stok fotoğraf ve görsel tasarım sayısı tamamen ücretsiz ve lisanslıdır. Bu durum işletmeniz için mükemmel resim, ses ve hatta tasarımı bulmanızı sağlar.

Günün sonunda Envato nedir; öncelikle kullanıcıların yaratıcı ve sanatsal potansiyellerine ulaşmasını sağlamaya odaklanan çevrim içi bir pazardır. Sizin için seçtikleri alanlarda tutkulu ve yetenekli insanları bulur, gelişmiş WordPress temalarına ve eklentilerine kadar her şeyi satın alabilirsiniz.